مهاجرت به North Bay انتاریو از طریق RNIP

0

جدیدترین خبرها حکایت از این دارند که شهر North Bay واقع در استان انتاریوی کانادا قرار است ظرف چند هفته پیش رو پایلوت مهاجرت به مناطق شمالی و روستایی یا به اختصار RNIP خود را راه اندازی کند. این پایلوت که نام کامل آن  Rural and Northern Immigration Pilot است برنامه ای جامعه-محور است که برای انتفاع جوامع کوچک استان های کانادا از مزایای اقتصادی مهاجرت از یک سو و فراهم کردن مسیری برای اخذ اقامت دائم کانادا توسط متقاضیان از سوی دیگر راه اندازی شده است. این برنامه مختص اسکیدورکرهای خارجی است که قصد کار و زندگی در یکی از این جوامع را دارند.

گفتنی است North Bay شهری کوچک است که در 300 کیلومتری شمال تورنتو قرار گرفته است؛ بدین ترتیب این دهمین شهری است که از طریق RNIP شروع به پذیرش درخواست ها خواهد کرد. این شهر نیز مانند 11 جامعه شرکت کننده در این پایلوت در سال نخست پروژه پایلوت خود سهمیه 100 نفری دارد. پایلوت مهاجرت به مناطق شمالی و روستایی برای متصل کردن کارگران خارجی و کارفرمایان کانادایی که در جوامع کوچک کانادا با کمبود نیروی کار ماهر روبرو هستند طراحی شده است. هر جامعه بر حسب اندازه، فرصت های شغلی و توانایی مهاجران به اسکان و شروع زندگی انتخاب می شود.

به محض آنلاین شدن وبسایت North Bay متقاضیان می توانند درخواست خود را ارائه کنند و کارفرمایان نیز می توانند جاب آفر یا پیشنهاد خود را پست نمایند. یکی از شرایط مهاجرت از طریق این پایلوت داشتن پیشنهاد کار تمام وقت و دائمی است و تنها متقاضیانی که از طریق RNIP توصیه شوند می توانند درخواست اقامت دائم کانادا ارائه کنند. از آنجا که این پایلوت جامعه-محور است جوامع شرکت کننده در جذب مهاجران جدید یا کارگران خارجی موقت و مرتبط کردن آنها با فرصت های شغلی خودمختار هستند. فرایند مرتبط کردن مهاجران و فرصت های شغلی در هر جامعه متفاوت است.  در North Bay متقاضیان علاقه مند که در جامعه نقش دارند و دوزبانه هم هستند به سایر متقاضیان مزیت دارند.

این مطلب را نیز مطالعه کنید:  مهاجرت به انتاریو؛ سیستم EOI در راه است

نایب رییس سیاست گذاری، ارتباطات و اتاق بازگانی North Bay و نیز مدیرپروژه RNIP می گوید: “ما امیدواریم که متقاضیان مایل به نقش داشتن در جامعه باشند؛ آنگاه احتمال اینکه بعد از اخذ اقامت دائم بخواهند اینجا بمانند و به شهرهای بزرگتر کوچ نکنند افزایش می یابد… دوزبانه بودن یک مزیت است. توانایی همسر در اشتغال در یکی از فرصت های شغلی که نیاز بالایی برای آن هست نیز برای جامعه ما خیلی عالی خواهد بود.”

به گفته ی این مقام مسئول، آب شیرین دریاچه ها و مجاورت North Bay به مراکز اصلی و نیز قیمت معقول و مقرون به صرفه مسکن این جامعه را به گزینه بسیار جذابی برای تازه واردان بدل می سازد. گفتنی است شهر North Bay بلافاصله پس از راه افتادن برنامه اش شروع به جذب متقاضیان خواهد کرد و اولویت با آنهایی است که در حال حاضر در کانادا حضور دارند و در حوزه هایی که نیاز بالا وجود دارد اشتغال تمام وقت دارند. گفتنی است علاوه بر North Bay جوامع زیر هم در پایلوت مهاجرت به مناطق شمالی و روستایی یا به اختصار RNIP شرکت دارند:

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
Leave A Reply

Your email address will not be published.

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی آنلاین شماره 1
در دسترس
WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی آنلاین شماره 2
در دسترس