مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته

0

یکی از مهم ترین و ارزشمندترین خدماتی که از سوی وکلا امروزه برای تسهیل رسیدگی به مشکلات افراد در نظر گرفته شده است، مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته نام دارد.

این روش همانند آن چه که در روند مشاوره حقوقی صورت می گیرد، سعی دارد تا به بررسی مشکلات قابل رسیدگی در تماس تلفنی بپردازد.

جالب است که مشاوره های وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته امروزه نه تنها در بین وکلای جوان بلکه توسط وکلای کار کشته و قدیمی نیز بسیار رایج شده است.

به این معنا که مشاوره هایی از این دست را فقط نباید از سر شوق تازه کاری یا جذب موکل تلقی کرد.

در واقع بیشتر وکلا وقتی صحبت از مشاوره های تلفنی می شود، عمل خود را نوعی زکات می دانند.

زکاتی که می تواند موجب ارتقا آگاهی و سواد نسبی عموم مردم در موارد حقوقی شود.

اما سوای از مبنایی که وکلا جوان و کارکشته در نظر دارند، سوالاتی از این دست وجود دارد که مشاوره تلفنی رایگان دقیقا چیست؟

آیا هر زمانی می توان برای این مشاوره اقدام کرد؟ آیا چنین مشاوره ای برای هر فردی با هر زبان و گویشی امکان پذیر است؟ و در آخر آیا به راستی در روند چنین مشاوره ای، مشکلی از کسی حل می شود؟

برای پاسخ به سوالات بالا، همراه ما باشید. در این بخش به قصد آگاهی بخشی به آنچه که در رابطه با مشاوره وکیل های تلفنی رایگان 24 ساعته وجود دارد، توضیح جالبی خواهیم داد.

مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته
مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته

 

اهمیت مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته

برخی شاید این گونه تصور کنند که امر مشاوره دادن، کاری بسیار آسان و ساده است. چرا که برای آن حتی مدت زمانی رایگان و 24 ساعته نیز در نظر گرفته شده است.

اما جالب است بدانید که وقتی صحبت از مشاوره های تلفنی می شود، در واقع ما با نوعی از افتخارات در وکلای حرفه ای طرف هستیم.

وکلایی که بهترین پرسنل مشاوره ای را برای امر آگاه سازی افراد متقاضی تمهید دیده اند. علت افتخار به چنین امری، در میزان سختی این امر نهفته است.

اگر می خواهید در رابطه با سختی این ماجرا که به اهمیت آن نیز می افزاید، آشنا شوید کافی است با یک جستجوی ساده در فضای وب، یکی از مبانی دروس وکالت را بررسی کنید.

در واقع، انبوه کتبی که برای فارغ التحصیل شدن در امر وکالت وجود دارد، خود گواه سختی این کار بزرگ است.

اما سوای از میزان سوادی که وکلا را سخت درگیر آگاهی بخشی به دیگران می کند، برخی گمان می کنند که چون بازار وکالت کساد است، جریانی تحت عنوان مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته وجود دارد.

در پاسخ به چنین امری می توانیم، ماجرای تهعد برخی از وکلای زبده را مطرح کنیم.

اما حقیقت ماجرا تنها به مسئله زکات از سوی وکلا منتهی نمی شود.

در واقع با توجه به شرایط و مشکلات که همواره در جامعه ما دامن گیر افراد می شود، مشاوره های تلفنی و مشاوره حقوقی از جمله نیازهایی است که افراد باید آن را بسیار جدی بگیرند.

در بیشتر مواقع یک سوء تفاهم می تواند جریان زندگی بسیاری از خانواده ها را بر هم بزند. در صورتی که این امر تنها با یک مشاوره ساده می تواند بررسی و حل شود.

در ادامه بیشتر به توضیح اهمیت مشاوره تلنفی خواهیم پرداخت.

مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته
مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته

مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته دقیقا چیست؟!

هنگامی که صحبت از مشاوره وکیلی تلفنی می شود، همانند مشاوره حقوقی به طور کلی با یک روند به منظور دریافت راهکار های حقوقی طرف هستیم.

این راهکارها توسط یک متخصص به شما منتقل می شود.

در حقیقت شما با برقراری ارتباط با یک وکیل یا مشاوری که تحت نظر یک وکیل زبده قرار دارد، مسئله خود را مطرح می کنید.

لازم است بدانید که حوزه و زمینه مشاوره بسیار گسترده است که در تیترهای بعدی توضیح خواهیم داد.

اما در رابطه با مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته نکته ای وجود دارد که برخی همچنان سعی دارند این مشاوره ها را جدی نگیرند.

یکی از دلایلی که چنین مشاوره هایی رایگان تلقی می شود، کم هزینه بودن آن است، در واقع تنها هزینه ای که می کنید این است با وکیل مورد نظر تماس برقرار کنید.

در مواردی؛ برقراری تماس با وکیل می تواند هزینه ای داشته باشد که در مقایسه با مشاوره های حضوری، کلا به چشم نمی آید و گاهی می تواند کلا رایگان و بدون هزینه باشد.

البته باید این موضوع در نظر گرفته شود که بسته به این که با چه وکیلی در چه زمینه ای مشورت می کنید، می تواند هزینه های بسیار اندکی برای شما در نظر گرفته شود.

سوالی که وجود دارد این است که مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته دقیقا چیست؟

در پاسخ به این سوال نباید به دنبال مفاهیمی گیج کننده بود. همه ما به طور کلی و کم و بیش با مبحثی تحت عنوان مشاوره آشنا هستیم.

برخی این امر را مراجعه به یک دفتر حقوقی تلقی می کنند، برخی نیز گمان می کنند که تنها در صورت مجرم شناخته شدن در دادگاه باید از وکیل استفاده کنند.

اما در واقع هر کجا که صحبت از ابهام زدایی حقوقی شود، با مبحث مشاوره طرف هستیم.

مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته بر اساس شرایط کنونی

تصوری که در عموم مردم وجود دارد، این است که برای دریافت مشاوره باید حتما به دفتر وکالت مراجعه کنند.

البته که چنین امری نفی شدنی نیست، در واقع اگر لازم است باشد مشکل شما به طور جدی و دقیق بررسی شود، مشاوره حضوری نیز بسیار موثر است.

اما نکته این است که همیشه نمی توان به دفاتر حقوقی برای دریافت راهکارهای حل مسئله مراجعه کرد.

از طرفی با شرایط کنونی که جهان در حال سپری کردن است، شرایطی چون پاندمی کرونا و مشکلات اقتصادی، ممکن است برخی از افراد نتوانند اقدام به مشاوره حضوری کنند.

البته باید در نظر داشته باشید که مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته فقط برای شرایط مذکور در نظر گرفته نشده است.

در واقع هدف از چنین مشاوره هایی، رسیدن به یک راهکار موثر یا نسبتا کارآمد در مدت زمانی کمتر از مراجعه حضوری است.

در حقیقت سوای از کم بودن هزینه در مشاوره تلفنی، هدف این است که در زمانی کم، بیشترین اطلاعات یا بهتر است بگوییم مناسب ترین اطلاعات به متقاضی مشاوره منتقل شود.

جالب است بدانید که مشاوره تلفنی سوای از مباحث حقوقی، امری است که امروزه در اکثر کسب و کارها و جریان های آگاهی بخش وجود دارد.

به این معنا که امروزه اکثر افراد ترجیح می دهند به جای اینکه در ترافیک باشند، یا در معرض سرما و گرما یا آلودگی هوا قرار بگیرند؛ با مرکزی که مشکلاتشان را حل می کند، تماس برقرار کنند.

با این حساب بر اساس شرایط کنونی و آنچه که رویه جهان امروز می طلبد، مشاوره های وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته را باید یکی از بهترین راه حل های کم هزینه یا بدون هزینه در کمترین زمان و با پایین ترین اصحطلاک در نظر گرفت.

روشی که افراد را با آسوده خاطری به منظور دریافت اطلاعات و راهکار، همراهی می کند.

مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته
مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته

 

الزام به بهره مندی از مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته

مهم ترین موضوعی که مشاوره های وکیل تلفنی یا در کل مشاوره های حقوقی را لازم برای تمامی افراد می داند، تعداد دعاوی رایج است.

به این معنا که بالا بودن تعداد دعاوی سبب شده است سوای از موارد ذکر شده، اهمیت این امر بسیار زیاد باشد. برای درک این موضوع بیایید کمی به عقب تر بازگردیم!

در گذشته افرادی در جوامع کوچک حضور داشتند که از آن ها با نام ریش سفید یا کدخدا یاد می شد. نکته جالب این است که هنوز هم چنین افرادی در برخی از روستاها و ده های کوچک حضور دارند. این افراد دارای جایگاهی بالا و رسمی در اجتماع بودند، به طوری که اکثر افراد به منظور حل و فسخ دعاوی به آنان مراجعه می کردند.

این مطلب را نیز مطالعه کنید:  مجازات ثبت نکردن ازدواج

شاید جالب باشد بدانید که اصلی ترین اعتباری که این افراد را بزرگ جلوه می داد صرفا به سبب سن بالا یا سفیدی ریششان نبود، بلکه این افراد کسانی بودن که به خوبی بهترین راهکار را برای حل مشکلات مردم ارائه می دادند.

در واقع توانایی در مشاوره ها و حل دعاوی، علتی بود که به شهرت و محبوبیت کدخدا افزوده بود.

امروزه می توان حضور وکلا را به سبب گسترش علوم، به نوعی جایگزین کدخدا تلقی کرد. و البته که این جایگزینی خیلی از مشکلات و موارد را افزوده دارد که قابل ستایش نیز است.

به طور مثال شما در گذشته برای ملاقات با کدخدا نیاز داشتید که در زمانی خاص به او مراجعه کنید دقیقا شبیه به مراجعه حضوری به دفتر وکالت در امروز.

اما نکته ای که وجود دارد، این است که با مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته حتی دیگر لازم نیست زمان خاصی برای مراجعه در نظر بگیرید.

به نوعی کسی شبیه به کدخدا و بلکه متخصص تر از او، در هر ساعت از شبانه روز پاسخگوی امور شماست.

سختی شرایط حاکم بر دعاوی

موضوعی که امروزه لازم است در نظر گرفته شود، سختی و دشواری در حل مشکلات است. در گذشته اکثر مسائل افراد با مراجعه ای ساده به کدخدا حل و فسخ می شد.

اما امروزه هر چه علوم بیشتر گسترش یافته است، مشکلات مردم نیز پچیده تر شده است. البته که ماجرای پیچیدگی مسائل و گسترش علوم می تواند به یکدیگر مرتبط باشد.

سوای از ارتباط بین سختی هایی که در حل مشکلات وجود دارد، نکته ای بسیار مهم حائز اهمیت است که اشاره به شرایط جامعه امروزی دارد.

با یک بررسی ساده و آماری می توان تغییراتی که در ارزش های انسانی صورت گرفته است مشاهده کرد. همین تغییرات باعث شده تا رسیدگی به مسائل تنها با حضور یک کدخدا رفع و رجوع نشود.

امروزه اکثر افراد در دنیا و در ایران خودمان، در تلاشی سخت برای بقا هستند، تلاشی که آن ها را مجاب می کند تا از دانستن و سرعت بخشیدن به امور خود جا نمانند.

در واقع مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته و مشاوره های حقوقی از مواردی هستند که سعی دارد، سختی شرایط حاکم برای زندگی در قالب دعاوی را کاهش دهد.

این امر به سبب وجود مسائل پیچیده، گاها به نحوی است که افراد علاوه بر در اختیار داشتن یک وکیل خصوصی، در برخی موارد سعی می کنند از مشاوره های حقوقی و تلفنی نیز استفاده کنند.

مشاوره به عنوان عاملی پیشگیرانه در روند جریان های آینده

همچنان بهترین موضوع برای تفهیم مشاوره، در نظر گرفتن همان جایگاه کدخدا یا کسی است که بتواند به شما برای امور آینده تان مشورت بدهد.

به این معنا که در نظر بگیرید فردی دانا در کنار شما باشد که بتواند مسائل و موارد مرتبط با زندگی آیندتان را برایتان روشن کند.

داشتن چنین فردی در کنار خود در جهان امروز، بدون شک می تواند پرده از بسیاری از مشکلات ما بردارد.

در نظر بگیرید شخصی نصیحت ها و راهکارهایی را ده سال پیش در اختیار شما قرار می داد. راهکارها و مواردی که می توانست مسیر زندگی شما را به سمت سعادت و مثبت هدایت کند.

آیا در صورت بهره مندی از چنین شخصی، امروزتان شبیه به همین چیزی است که در حال حاضر تجربه می کنید؟

در حقیقت یکی از مصادیق مشورت در قالب مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته در این است که شما می توانید روند و جریان آینده زندگی خود را بررسی کنید.

این بررسی می تواند در زمینه های گوناگونی و مرتبط با مسائل متفاوتی باشد.

در واقع به زبان ساده تر؛ مشاوری که دائم در اختیار شماست تا به شما در امورتان کمک کند، یک پل برای ترقی و جا نماندن از شرایط خوب تلقی می شود.

بنابراین مشاوره را باید عاملی پیشگیرانه برای حسرت های احتمالی در آینده نیز تلقی کرد.

اما سوای از این محاسن و مزیت های ابتدایی که در مشاوره تلفنی است، در ادامه به موارد بیشتری خواهیم پرداخت. مواردی که بر اساس حوزه های مورد بحث و گفتگو، مزیت های دیگری را در امر مشاوره های وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته برایتان روشن می کند.

حوزه های مشاوره وکیل تلفنی رایگان

از منظر نگاه کلی به منظور دریافت مشاوره به صورت تلفنی می توانید در رابطه با موارد زیر با وکیل گفتگو کنید:

 • ملکی
 • خانواده
 • کیفری
 • مالی
 • انحصار ورثه
 • ثبت احوال
 • قرارداد

و مواردی از این قبیل که بر اساس دسته بندی های جزئی حقوقی قابل مباحثه به صورت تلفنی است.

در مبحث مرتبط با موضوع ملکی، مواردی چون تخلیه، الزام به تنظیم سند، اجاره و مواردی از این دست می تواند مورد بحث شما با وکیل تلفنی باشد.

در رابطه با مبحث خانواده، مواردی چون مهریه، طلاق، نفقه و غیره که به جزئیات مسائل خانودگی اشاره دارد می تواند مورد مباحثه باشد.

مبحث کیفری به منظور بهره مندی از شرایطی که می تواند به شما در رفع مشکلات مربوط به کلاهبرداری، جعل سند، خیانت در امانت و غیره کمک کند، مطرح است.

در بحث مالی نیز عمدتا با مباحثی چون چک و سفته افراد می تواند به مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته ارتباط برقرار کنند.

رفع دعاوی مرتبط با ارث در انحصار ورثه و مواردی چون حذف نام همسر سابق، ازدواج موقت و غیره از جمله مواردی است که در دسته مرتبط با ثبت احوال نیز بررسی می شود.

باید در نظر داشته باشید که این موارد تنها بخشی از موضوعاتی است که در مشاوره های وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته می توان به آن ها پرداخت. در واقع اکثر مواردی که به مشکلات حقوقی افراد مرتبط می شود، در تماس های تلفنی با وکیل می تواند قابل بررسی و مباحثه باشد.

در ادامه به مزیت ها و کاربرد های بیشتری از این روش غیر حضوری در ارتباط با وکلا خواهیم پرداخت.

کاربرد مشاوره وکیل تلفنی رایگان

به طلاق فکر می کنید و قصد چنین کاری را دارید؟ کسی به ناحق مالتان را خورده است یا آن را مورد دستبرد قرار داده؟

آیا در محیطی که زندگی می کنید، با همسایگانی نادرست یا رفتاری غلط طرف هستید؟

آیا کسی ملک و زمین شما را تصاحب کرده است؟ کسی سرتان کلاه گذاشته و در دام چنین حیله ای افتاده اید؟

افترا، تهدید یا ناروایی به شما نسبت داده شده است؟ و آیا درگیر مواردی از این دست شده اید؟!

رخ دادن هر کدام از موارد بالا برای هر کسی خدایی نکرده، می تواند تبعات بدی داشته باشد. از همین رو برای آن باید بهترین راه کارها را در نظر گرفت.

از نظر ما بهترین امر بهره مندی از مشاوره حقوقی است. مشاوره ای که با کمترین دغدغه به شما مسیری روشن را نشان دهد.

مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته در واقع چنین امری محسوب می شود.

امری که می تواند در ابتدای بروز مشکلات و مسائل به شما کمک کند، به طوری که دغدغه مالی و هزینه شما از رسیدگی به مشکل دور نکند.

باید بدانید که هنگامی که ما سخن از الزام به مشاوره می کنیم، بدون هیچ برو برگشتی منظور ما الزام به بهره مندی از دانش یک وکیل است.

اما آیا هر وکیلی می تواند به ما کمک کند؟ اصلا از کجا بفهمیم که یک وکیل مناسب کیست و چگونه می توان به او اعتماد کرد؟

باید بگوییم جواب سوالات بالا و سوالاتی از این دست که در هنگام بروز مشکلات برای افراد پیش می آید، در نزد مشاوره حقوقی است.

یعنی فقط کافی است به این امر واقف باشید که نیاز است با کسی در رابطه با مسئله خود صحبت کنید، در این زمان بهترین راه؛ بهره مندی از مشاوره تلفنی با وکیل محسوب می شود. اما چطور؟!

این مطلب را نیز مطالعه کنید:  مجازات انتقال مال غیر

با مشاوره در قالب وکیل تلفنی، به صورت رایگان وکیل مورد نظر را پیدا کنید و ..

مشاوره رایگان از جمله موفق ترین تسهیلاتی هستند که به سبب آن افراد می توانند برای خود یک وکیل پیدا کنند.

به این معنا که با برقراری تماس با یک یا چندین مرکز می توانید بهترین وکیلی که در حوزه مشکل آن ها تخصص دارد را بیابید. اما ماجرا فقط به یافتن ختم نمی شود.

در مواردی بسیاری بوده است که افراد به منظور حل مشکل خود به مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته اقدام کرده اند.

در طی این مشاوره و گفتگو، در مواردی چنان به اطلاعات فرد افزوده شده است که نیاز به بررسی بیشتر برای حل مشکل، کم شده است. اما دلیل این امر چیست؟

هنگامی که شما با یک مشکل در زمینه های گوناگون مواجه می شوید، به سبب نگرانی و هیجانی که در شما ایجاد می شود، ممکن است یک دعوی ساده را خیلی بزرگ تلقی کنید.

از همین رو پس از صحبت کردن با مشاور یا وکیل، متوجه می شوید که عمدتا مشکلی پیچده ای وجود ندارد و با کمی صبر و تحمل می توان آن مسئله را ختم به خیر کرد.

در واقع یک وکیل، فردی است که در هنگام مشاوره می تواند شدت ماجرا وارده بر موکل را بسنجد و آن را برای وی، آشکار و روشن کند. در برخی از مواقع همین شفاف سازی می تواند موجب حل مشکلات افراد به صورت رایگان شود.

نکته ای که لازم است بدانید، این است که هر مشورتی در قالب مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته منتهی به حل مشکل نمی شود. در واقع این نوع از مشاوره ها به منظور مسیری برای حل مشکل در نظر گرفته شده اند و آنچه که ما به عنوان مثال در بالا اشاره کردیم، از جمله استثنائاتی است که ممکن است در مسیر یک مشاوره تلفنی رخ بدهد. در واقع مشکل پیچیده تر، نیازمند زمان بیشتر است.

مزایای مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته

مشاوره با وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته همانند یک مشاوره حقوقی رایگان دارای چهار مزیت اساسی است. این مزیت های اساسی، نشان دهنده اهمیت و کاربرد مشاوره تلفنی است.

 1. در مشاوره های تلفنی تفاوتی بین مشکل و نوع آن وجود ندارد، در نهایت این امر منتهی به یک راهکار خواهد شد. دلیل چنین تضمینی مبتنی بر ماهیت مشاوره است زیرا این مشاوره ها اساسا به منظور رفع مسئله برای افراد متقاضی طراحی شده اند. جالب است بدانید که تضمین یافتن راهکار از طریق مشاوره تلفنی، برای موسساتی که دارای وکلای زبده هستند، یک امر روتین به حساب می آید.
 2. مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته همانطور که از نامش پیداست، هزینه گزافی ندارد. در واقع این موضوع به این معنا است که بر اساس روند تحقق آرمان کمک به دعاوی مردم، رایگان بودن؛ کم ترین کاری است که می توان انجام داد. لازم است بدانید اگر در مواردی نیاز باشد که علاوه بر مشاوره تلفنی، بررسی های دقیق تری روی پرونده انجام شود، این بررسی بسته به شرایط پرونده می تواند هزینه هایی داشته باشد. البته که بخش زیادی از این هزینه با دریافت اطلاعات دقیقی که از مشاور یا وکیل در مشورت تلفنی دریافت می کنید، رایگان به حساب می آید.
 3. بیشتر مشاوره های تلفنی با وکیل که به شکل رایگان هستند، همانطور که از عنوان مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته پیداست، پنلی 24 ساعته در اختیار موکل قرار می دهند. در واقع هر زمان که لازم بدانید می توانید با برقراری تماس یا پیام دادن در چت روم، دغدغه ها و مشکلات مرتبط با پرونده های خود را مطرح کنید.
 4. بیشترین و عمده ترین مزیتی که می توان برای مشاوره های غیر حضوری در نظر گرفت، عدم نیاز به مراجعه به دفتر وکالتی است. در واقع حتی اگر روند پیش روی مسائل شما، به شکلی باشد که لازم شود پرونده را جدی تر و با در اختیار گرفتن وکیل ادامه دهید، همچنان روش تلفنی یا غیر حضوری می تواند مناسب باشد. لازم به ذکر است به منظور اطمینان از شرایط پرونده در صورت نیاز به ادامه پیگیری، می توانید به دفتر وکالتی مراجعه کنید، زیرا هر چه باشد ملاقات حضوری با خود وکیل نیز محاسنی دارد که قابل چشم پوشی نیست. اما به طور کلی روش تلفنی نیز می تواند یک روش مطمئن باشد به شرطی که راه های اطمینان را بدانید. در ادامه بیشتر در این با صحبت خواهیم کرد.

مشاوره با توجه به گویش متقاضی

امروزه یکی از شیوه هایی بسیار فوق العاده ای که در مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته بسیار موفق بوده است، مشاوره ای است که مبتنی بر گویش متقاضی صورت می گیرد.

یعنی به معنای ساده همانطور که هر روستا یک کدخدا دارد که به زبان مردم آن روستا سخن می گوید، ما با مشاورانی طرف خواهیم بود که با گویش اصیل خودمان صحبت می کنند.

یعنی اگر به زبان فارسی مسلط نیستید، برای رفع و رجوع کار خود، نیاز ندارید که به سختی با وکیل مورد نظر صحیت کنید.

در واقع مهم ترین مزیت سخن گفتن با گویش متقاضی در این است که هم متقاضی می تواند منظور دقیق و مشکل خود را به راحتی بیان کند و هم وکیل یا مشاور می تواند به آسانی مطالب را به وی منتقل کند. در حقیقت هم زبانی یا هم گویش بودن طرفین مکالمه، به خصوص در امر مشاوره می تواند موجب راحتی و تفهیم ساده تر مسئله است.

نکته ای که در رابطه با گویش و وکلا جالب است بدانید، این است که امروزه اکثر موسسات حقوقی یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در نظر دارند، تسلط وکیل یا مشاور به زبان ها یا گویش های رایج در ایران است. حداقل ترین ملاکی که در نظر گرفته می شود، این است که اگر وکیل به سایر گویش ها مسلط نیست، حداقل به گویش ناحیه و اصالت خود مسلط باشد.

باید به این موضوع توجه کرد که مسئله زبان و گویش یکی از اهداف اصلی در مشاوره های تلفنی محسوب می شود.

زیرا این امر می تواند در ایجاد یک رابطه و تعامل دقیق و بدون دشواری موثر باشد. در واقع بر این اساس فرد می تواند با کم ترین تنش و با کم ترین فشار و دردسر، مشکل خود را برای دستیابی به راهکار مطرح کند.

زبان و گویش های رایج در مشاوره تلفنی

امروزه می توان یکی از مهم ترین علل بروز بودن موسسات وکالتی را در میزان زبان ها و گویش های رایج در آن موسسه تلقی کرد. به این معنا که هر چه تعداد گویش های رایج برای مشاروه دادن به موکل بیشتر باشد، امکان برقراری ارتباط با افراد و حل مسائل آن ها با روند بهتری نیز ممکن خواهد بود.

در واقع تسلط بر گویش های رایج می تواند به سادگی؛ ایده و هدف مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته را تحقق بخشد.

زیرا بر این اساس، افراد زیادی مشتاق به مشورت خواهی خواهند شد. در نتیجه با کاهش دعاوی حل نشده و بالا رفتن سطح آگاهی عموم مردم طرف خواهیم بود.

در حال حاضر در اکثر موسسات وکالتی که به روز هستند، به منظور برقراری ارتباط از طریق مشاوره غیر حضوری می توانید از گویش های زیر استفاده کنید:

 • گویش ترکی
 • گویش آذری
 • گویش مازندرانی
 • گویش گیلگی
 • گویش کردی
 • گویش اصفهانی
 • گویش شیرازی
 • گویش مشهدی

و همچنین اکثر گویش ها و زبان هایی که در سرتاسر ایران عزیزمان رایج است. زبان ها و گویش هایی که بر مبنای آن می توان احساس و بیانی عمیق تر را بر اساس شیوه زبان مادری مطرح کرد.

این مطلب را نیز مطالعه کنید:  نحوه استعلام ملک از شهرداری و ثبت اسناد قبل از خرید

بنابراین اگر قصد دریافت مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته دارید، به هیچ وجه نگران گویش و زبان گفتاری خود نباشید.

باید بدانید که وکلا نیز مردمی هستند از جنس خود شما که می توانند با شما هم زبان و هم گویش نیز باشند.

با این حساب تنها کافی است هنگام برقراری ارتباط با اپراتور مراکز وکالتی، از آن ها بخواهید تا با زبان و گویش خودتان با شما گفتگو کنند.

مشاوره تلفنی به معنای تحقق یک رویای دیرینه

شاید به جرات بتوان گفت که یکی از شیوه های رایج در مشاوره حقوقی امروزه مشاوره به شکل تماس تلفنی است.

این شیوه مبتنی بر مزیت هایی که دارد یکی از موفقیت آمیزترین شیوه های مشاوره حقوقی تلقی می شود. اما دلیل این امر چیست؟

اگر کمی به زمان های گذشته برگردید، زمان های نه خیلی دور، درست در حوالی زمانی که شرایط مدنی و حقوق افراد به شکلی صحیح ایجاد شد.

در این برهه زمانی، وکلای بسیاری  به منظور کمک به افراد در زمینه های حقوقی تربیت شدند. اما مشکلی اساسی برای ارتباط با این وکلا وجود داشت.

این مشکل در اوایل، مرتبط با کم بودن تعداد وکلای مسلط به حقوق و زبدگی بود.

رفته رفته چنین وکلایی به جامعه حقوقی اضافه شدند اما دستیابی و رسیدن به چنین افرادی به سادگی امکان پذیر نبود.

هرکس که قصد داشت از این افراد مشاوره بگیرد، به طور حتم باید نوبتی دریافت می کرد و برای دریافت مشاوره به دفتر وکیل مورد نظر می رفت.

البته این روش که روش حضوری خوانده می شود، روشی ملغی شده نیست، اما با تحقق رویای ارتباط با واسطه فناوری، کمتر شده است.

در واقع مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته تحقق رویایی است که افراد را ترغیب می کرد تا به بهترین وکیل دست پیدا کنند.

رویایی که به آن ها می گفت روزی خواهد رسید که بتوانید از بهترین وکلا برای امور خود استفاده کنید.

لازم است بگوییم تکنولوزژی و فناوری با تمام معایب و دردسرهایی که دارد، در زمینه مشاوره و تماس غیر حضوری توانسته انعطاف بالایی از خود نشان دهد.

یعنی تنها کافی است یک تلفن در اختیار داشته باشید با این حساب هیچ رویایی گفتگو از راه دور، نامحقق نخواهند ماند.

مشاوره تلفنی واقعا رایگان است؟!

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، برخی رایگان بودن مشاوره های تلفنی را مزید بر بی ارزش بودن این مشاوره ها تلقی می کنند.

برخی دیگر نیز معتقدند که این مشاوره ها آنقدرها که گفته می شود رایگان نیست.

در پاسخ به این مسئله باید گفت؛ برای کسی که قصد ندارد به منظور حل مشکل خود هزینه ای هر چند کم، صرف کند، چه می شود انجام داد؟

گاهی این هزینه می تواند فقط و فقط مرتبط با اراده برای برقراری تماس باشد. چنین امری در افرادی که دچار مسائل حقوقی خانوادگی هستند بسیار می تواند رایج باشد.

یعنی طرف بنا بر دلایلی غیر عقلانی، حتی از مشاوره هایی که هیچ هزینه ای ندارد، استفاده نمی کند.

باید توجه داشته باشید که رسالت اساسی مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته در این است که افراد بتواند مشکل خود را مطرح کنند تا به راه حلی صحیح برسند.

از طرفی برخی از مراکز به منظور این که رایگان بودن جلوه ای بی ارزش نداشته باشد، مبالغی را برای مشاوره های تلفنی در نظر گرفته اند.

البته لازم به اشاره است که این مبالغ به میزانی کم هستند که تنها می توانند نشان از ادای دین نسبی متقاضی به وکیل باشند.

به طور کلی بسته به زمان مشاوره یعنی مدت زمانی که با مشاور یا وکیل گفته می کنید، مبالغی ناچیز در نظر گرفته می شود.

این مبالغ از 10 هزار تومان در قبال 10 دقیقه مشاوره تا 100 هزار تومان در قبال یک ساعت مشاوره می تواند متغییر باشد.

گمان نکنید کم بودن مدت زمان مشاوره نیز می تواند به معنای موثر نبودن آن باشد، برای درک ارزشمندی همین زمان کم، کافی است به این موضوع فکر کنید که طرف مقابل شما؛ یک فرد زبده و مسلط به حقوق است، یعنی فقط کافی است مسئله خود را به درستی مطرح کنید.

شیوه های رایج و مکمل در مشاوره با وکیل تلفنی

به طور کلی هنگامی که از مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته صحبت می کنیم، سوای از مزایا و هزینه های کمی که این مشاوره به همراه دارد، با شیوه های دیگری از تماس تلفنی نیز مواجه خواهیم بود.

ساده ترین شیوه این است که با شماره تماس وکیل مورد نظر ارتباط تلفنی یا مکالمه ای برقرار کنید.

شماره تماس وکیل صرفا متعلق به خود وکیل می تواند نباشد، یعنی می تواند شماره مرکز یا دفتری باشد که وکیل مورد نظر در آن مشغول به فعالیت است.

اما شیوه های دیگر تماس تلفنی که به عنوان شیوه های تکمیل کننده نیز شناخته می شود، بهره مندی از امکانات موجود در گوشی های هوشمند است. این بهره مندی می تواند به صورت زیر امکان پذیر شود:

 • چت کردن با وکیل در فضای چت روم در برنامه مورد دلخواه خودتان. (این چت می تواند به شکل تایپ مسئله یا مطلب مورد نظر باشد، یا اینکه از امکانات فرستادن صدا یا ویس در چت روم استفاده کنید.)
 • برقراری تماس صوتی از طریق ارتباطات اینترنتی که بر اساس پلتفرم مورد دلخواه شما انجام پذیر است.
 • برقراری تماس تصویری از طریق ارتباطات اینترنتی که بر اساس پلتفرم مورد دلخواه متقاضی امکان پذیر است.

به زبان ساده به منظور برقراری ارتباط برای مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته می توانید از امکانات فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نیز استفاده کنید.

ویژگی های یک مشاوره حقوقی خوب و رایگان از طریق تماس با وکیل تلفنی

تا اینجا بدون شک با مزیت ها و شیوه های که طرح وکیل تلفنی را تشریح می کند، آشنا شدید.

اما نکته ای که در این باب وجود دارد، یافتن یک مشاور، وکیل یا مرکز مناسب برای مشاوره تلفنی است.

برای این کار بهترین راهکار مراجعه به وب سایت های رایج در موتور جستجو است.

اما در این باب سوالی دیگر پیش می آید که بهترین مشاوره تلفنی یا یک مشاوره حقوقی تلفنی چه ویژگی هایی دارد؟! برای دانستن این ویژگی ها به موارد زیر توجه کنید.

 1. مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته مشاوره ای است که فارغ از هر گونه هزینه یا حق المشاوره از سوی مشاور قلمداد شود.
 2. مشاوره ای خوب است که در کم ترین زمان، بیشترین راه حل و راهکار را در اختیار موکل تلفنی قرار دهد.
 3. احساسی که موکل در طول مشاوره تلفنی تجربه می کند بسیار مهم است. آیا احساس راحتی می کنید؟ آیا مسیر مشاوره شما را در مقابل مسئله هوشیارتر کرده است؟!
 4. بررسی صریح و دقیق از سوی مشاور می تواند مشاوره را به بهترین شکل نشان دهد. آیا به مباحث حواشی مسئله پرداخته می شود یا اصل ماجرایی که مسبب مشکل شده است؟
 5. واقع بینی در مشاوره. مهم ترین فاکتوری است که وکیل باید از خود نشان دهد. یعنی صرف نظر از زمان و هزینه، وکیل موظف است به شکلی صریح پیروزی یا عدم احتمال پیروزی و روند پرونده را شرح دهد.

در نتیجه…

اگر به دنبال روشی هستید که با کم ترین هزینه یا بدون هزینه، شما را در مسیر مشکلات حقوقی راهنمایی کند، مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته یکی از بهترین گزینه ها محسوب می شود.

روش تلفنی یکی از مثمر ثمرترین روش های مشاوره و ساده ترین روش با نتایج خوب است. باید در نظر داشته باشید که این روش شاید در ظاهر سریع و کم هزینه به نظر برسد، اما بهترین روش برای انتخاب یک وکیل برای دستیابی به راهکاری حل مسئله در مشکلات حقوقی نیز محسوب می شود.

5/5 - (1 امتیاز)
Leave A Reply

Your email address will not be published.

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی آنلاین شماره 1
در دسترس
WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی آنلاین شماره 2
در دسترس