در روسیه به سوی ایرانی‌ها به زودی باز می‌شود

0

کاظم جلالی با اشاره به رایزنی‌هایش با مقامات روس عنوان کرد: مقامات روسیه ابراز امیدواری کردند با پایدار شدن شرایط شیوع کرونا و کسب آمادگی‌های لازم از سوی دانشگاه‌های روسیه، مشکل ورود تجار و دانشجویان ایرانی در آینده نزدیک مرتفع شود.

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه امروز (پنجشنبه) در رشته توئیتی به زبان روسی نوشت: در هفته‌های اخیر طی دیدارها و گفت‌وگوهای سازنده‌ای که با مقامات و مسئولان روسیه از جمله معاون وزیر امور خارجه، رئیس کمیته بین‌الملل پارلمان، معاون وزیر انرژی، معاون بین‌الملل شرکت دولتی روس اتم، معاون وزیر صنعت و تجاری و رئیس صندوق سرمایه گذاری مشترک روسیه داشتم و همچنین در چارچوب سفرهای برخی مسئولان و مقامات کشورمان از جمله وزیر امور خارجه، وزیر دفاع و برخی هیأت‌های امنیتی به مسکو و دیدارهای انجام شده موضوعات مهم اقتصادی، تجاری و سیاسی در حوزه‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی مورد پیگیری و ‌گفت‌وگو قرار گرفت.

وی افزود: در این گفت‌وگوها که با تاکید بر توسعه و گسترش روابط اقتصادی و تجاری بین دو کشور انجام پذیرفت، موضوع بازگشایی مرزهای روسیه برای تجار و دانشجویان ایرانی همواره جزو محورهای مذاکره قرار داشت.

سفیر ایران بیان کرد: در این خصوص مقامات روسیه ابراز امیدواری کردند تا با پایدار شدن شرایط شیوع بیماری کرونا در کشور و کسب آمادگی‌های لازم از سوی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی روسیه، مشکل ورود تجار و دانشجویان نه تنها از ایران بلکه از سایر کشورها در آینده نزدیک مرتفع شود.
وی خاطرنشان کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در جهان در حالی که روسیه نیز  اقدام به قطع پروازهای بین‌المللی و حتی داخلی خود به دلیل پیشگیری از شیوع این بیماری کرد. این سفارت با هماهنگی‌ها و پیگیری‌های مستمر و به منظور ایجاد تسهیلات برای شهروندان ایرانی ساکن مسکو برای عزیمت به کشور، پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان علیرغم محدودیت‌های ایجاد شده به صورت یک طرفه از مسکو به تهران حفظ کرد و پیگیری برای امکان حمل مسافر از تهران به مسکو هم در دستور کار این سفارت قرار دارد که امیدوارم با بهبود و پایدار شدن شرایط این بیماری در کشور، امکان تردد اتباع کشورمان به روسیه نیز برقرار شود.

این مطلب را نیز مطالعه کنید:  جدیدترین پذیرش PNP نوا اسکوشیا برگزار شد

سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو مرداد ماه در ویدئویی خطاب به بازرگانان و دانشجویان ایرانی که قصد عزیمت به روسیه را دارند، با بیان اینکه تصمیم‌گیری درباره باز شدن مسیر ورود در اختیار نخست‌وزیری روسیه است، گفت: همه تلاش خود را انجام می‌دهیم که این مسیر باز شود.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
Leave A Reply

Your email address will not be published.

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی آنلاین شماره 1
در دسترس
WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی آنلاین شماره 2
در دسترس