تست PCR کرونا برای سفر به کانادا الزامی شد

0

کانادا اخیرا تمامی مسافران خارجی را ملزم به انجام تست PCR کرده است؛ تست PCR مسافران کانادا باید سه روز قبل از سفر منفی باشد.  علاوه بر این در مرزهای ورودی کانادا ماموران رعایت مقررات را بررسی می کنند. این را آقای بیل بلر وزیر بهداشت کرونا اعلام کرده است. وی همچنین گفته که این طرح جایگزین قرنطینه اجباری 14 روزه نیست. جزییات این طرح هنوز در دست نهایی شدن است و قرار است این هفته اطلاعات جدید منتشر شود.

به موجب قانون تمامی افرادی که از خارج وارد کانادا می شوند باید خود را تا 14 روز قرنطینه کنند. این بدان معناست که باید در همه حال داخل فضای دربسته بمانند و برنامه ای برای تهیه مایحتاج اعم از غذا و دارو داشته باشند. افرادی که از مقررات قرنطینه تخطی کنند به حبس تا شش ماه و یا 750 هزار دلار کانادا جریمه نقدی محکوم خواهند شد.

هرچند برخی مسافران در صورتی که قبل از سفر کانادا از دولت کسب اجازه کرده باشند مجاز به شکستن قرنطینه هستند. معمولا این افراد به دلایل بشردوستانه و عاطفی نظیر شرکت در مراسم تدفین یا حضور در کنار عزیزی که چند صباحی از عمرش باقی نمانده و در بستر احتضار قرار دارد به کانادا می آیند.

این طرح جدید را اولین بار وزیر بهداشت کبک مطرح کرده و از مقامات فدرال درخواست کرد که نظارت ها بر مسافران خارجی شدیدتر باشد. استان کبک کانادا همچنین فروشگاه هایی که اقلام ضروری عرضه نمی کنند را ملزم به تعطیلی کرده است.

طرح مزبور همچنین در واکنش به افزایش موارد ابتلا به کرونا در سراسر کانادا اجرایی می شود. گفتنی است با آغاز فصل زمستان تعداد موارد ابتلا به کرونا در کانادا افزایش چشمگیر داشته است به طوری که تنها در 29 دسامبر بیش از 550,000 به ثبت رسیده است. کانادا اوایل ماه دسامبر شروع به تزریق واکسن کرونا محصول شرکت فایزر کرد. واکسن مدرنا نیز در راه است. آنگونه که ردیاب واکسن که یک دانشجوی دانشگاه ساسکاچوان طراحی کرده به ما می گوید، تا به اینجا بیش از 70 هزار واکسن فایزر در سراسر کانادا زده شده است.

این مطلب را نیز مطالعه کنید:  اپلیکیشن ArriveCAN چیست؟

نکات مهم برای مسافران خارجی کانادا

  • مسافران باید تا سه روز قبل از سفر به کانادا تست PCR کرونا انجام دهند و جواب تست آنها منفی باشد تا بتوانند به کانادا بیایند.
  • مسافران باید برنامه ای برای قرنطینه 14 روزه خود در کانادا داشته باشند. آنها باید بدانند که چگونه مکان قرنطینه خود را تهیه خواهند کرد و اقلام ضروری زندگی اعم از دارو و غذا را چگونه تهیه خواهند کرد.
  • مسافران باید اپلیکیشن ArriveCAN را قبل از سفر به کانادا در تلفن همراه خود داشته باشند. اگر نمیدانید اپلیکیشن ArriveCan چیست؟ این مقاله را مطالعه کنید. آنها باید اطلاعات شخصی و جزییات پرواز خود را ارائه کنند. آنها همچنین باید از طریق این اپلیکیش خودارزیابی روزانه انجام دهند.  
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
Leave A Reply

Your email address will not be published.

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی آنلاین شماره 1
در دسترس
WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی آنلاین شماره 2
در دسترس