بهبود اقتصادی کانادا: ایجاد 246000 شغل دیگر در ماه آگوست

0

به دنبال قرنطینه و تعطیلی کسب و کارها در سراسر کانادا در ماه مارس برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، حدود 3 میلیون شغل از دست رفت با این حال بهبود اقتصادی کانادا ادامه دارد و شهروندان کانادایی بیشتری در دوران پاندمی ویروس کرونا به کار بازمی‌گردند.

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که کاهش محدودیت‌های بهداشت عمومی به معنای فرصت‌های شغلی بیشتر برای شهروندان کانادا به طور کلی و مهاجران به طور خاص است.

در ماه آگوست، نرخ استخدام برای شهروندان کانادا 1.4% افزایش یافت و به 5.7% سطح قبل از پاندمی کووید 19 رسید. در همین مدت، نرخ استخدام برای مهاجران تازه وارد، 1.6% افزایش یافت؛ درحالی‌که افزایش نرخ استخدام برای مهاجران جدید، 2.2% بوده است.

اکثریت قریب به اتفاق موقعیت‌های استخدامی در مشاغل تمام وقت بود.

نرخ مشارکت نیروی کار

هم اکنون، نرخ مشارکت نیروی کار برای آقایان در محدوده 0.2% سطوح پیش از کووید 19 قرار دارد درحالیکه این نرخ برای خانم‌ها، 1.3% پایین‌تر از سطوح پیش از کووید است، شاخصی که نشانگر آن است که بسیاری از خانم‌ها، در فعالیت‌های غیراستخدامی مانند مراقبت از کودکان، وارد شده‌اند.

هرچند، این گزارش جدید نشان می‌دهد که بهبود اقتصادی کانادا در مسیر صحیحی پیش می‌رود. حدود 1.9 میلیون شغل در ماه‌های اخیر به حوزه کسب و کار بازگشته‌اند. علاوه بر 246000 شغل ایجاد شده در ماه آگوست، 419000 شغل دیگر در ماه جولای و 1.2 میلیون شغل در ماه‌های می و ژوئن به بازار کار بازگشتند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
Leave A Reply

Your email address will not be published.

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی آنلاین شماره 1
در دسترس
WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی آنلاین شماره 2
در دسترس