عملکرد برنامه های مهاجرت استانی در نوامبر ۲۰۲۰

0

نوامبری که پشت سر گذاشتیم، برنامه های مهاجرت استانی کانادا متقاضیان مهاجرت را یک گام دیگر به جلو راندند. برنامه مهاجرت استانی یا PNP که ابتدا در سال 1998 با هدف آوردن 200 نفر به کانادا آغاز به کار کرد هم اکنون سالانه 80 هزار مهاجر جدید را به کانادا وارد می کند. حداقل 3,744 متقاضی مهاجرت در ماهی که سپری شد از طریق برنامه مهاجرت استانی دعوتنامه دریافت کرده اند.

برنامه مهاجرت استانی به استان ها و مناطق شرکت کننده اجازه می دهد تا سالانه تعداد معینی متقاضی مهاجرت کاری/ اقتصادی را برای اقامت دائم انتخاب کنند.  در حال حاضر بیش از 80 مسیر مهاجرتی مرتبط با PNP در 11 استان و منطقه کانادا وجود دارد و هر یک از آن مسیرها برای جذب مهاجرانی که نیازهای اقتصادی و بازار کار آن نواحی کانادا را تامین می کنند طراحی شده اند.

در حال حاضر اکثر استان ها و مناطق کانادا حداقل دارای یک مسیر مهاجرتی مرتبط با برنامه مهاجرت استانی هستند که آن برنامه هم با اکسپرس انتری فدرال هماهنگ است. اکسپرس انتری هم منبع اصلی ورود مهاجران کاری/اقتصادی به کاناداست. مسیرهای PNP مرتبط با اکسپرس انتری که به آنها PNP های تقویت شده می گویند به استان مزبوطه اجازه می دهد تا متقاضیان اکسپرس انتری را انتخاب کند و از آنها برای تقاضا جهت انتخاب شدن از طرف استان دعوت کند. این مسیرها به استان ها اجازه می دهد تا متقاضیان را در سیستم اکسپرس انتری فدرال انتخاب کنند.

گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب می شوند 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می کنند و بدین ترتیب در پذیرش بعدی اکسپرس انتری حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد. متقاضیانی که مایل به ارائه پروفایل اکسپرس انتری خود هستند می توانند علیرغم برقراری محدودیت های کرونایی این کار را انجام دهند. اداره مهاجرت کانادا پروفایل های جدید را می پذیرد و به درخواست های اقامت دائم رسیدگی می کند. در ادامه نگاهی داریم به عملکرد برنامه های مهاجرتی استان های مختلف کانادا.

این مطلب را نیز مطالعه کنید:  جزیره پرنس ادوارد رکورد شکست!

برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا

 • در تاریخ 24 نوامبر از طریق پنج مسیر مهاجرتی مرتبط با برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا 360 متقاضی دعوت شدند
 • در تاریخ 17 نوامبر با برگزاری Tech Pilot، از طریق چهار مسیر مهاجرتی مرتبط با برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا 76 متقاضی دعوت شدند
 • در تاریخ 10 نوامبر از طریق پنج مسیر مهاجرتی مرتبط با برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا 358 متقاضی مهاجرت دعوت شدند
 • در تاریخ سوم نوامبر با برگزاری پذیرش Tech Pilot، از طریق چهار مسیر مهاجرتی مرتبط با برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا 76 متقاضی دعوت شدند

برنامه مهاجرت استانی منتیوبا

 • در تاریخ 19 نوامبر از طریق برنامه مهاجرت استانی منیتوبا 196 متقاضی دعوت شدند که در آن میان 40 متقاضی اکسپرس انتری حضور داشتند
 • در تاریخ 5 نوامبر از طریق سه مسیر مهاجرتی مرتبط با برنامه مهاجرت استانی منیتوبا 205 متقاضی دعوت شدند که در آن میان 7 متقاضی اکپرس انتری حضور داشتند

برنامه مهاجرت استانی نیو فاندلند و لابرادور

 • برنامه مهاجرت استانی نیو فاندلند و لابرادور در حال ساخت مسیر مهاجرتی جدیدی مرتبط با PNP است. این مسیر مهاجرتی موسوم به مهارت های دارای اولویت یا Priority Skills Newfoundland and Labrador است و افراد تحصیلکرده و ماهر را که در بخش هایی از بازار کار استان تقاضای بالایی برای تخصص و مهارتشان وجود دارد جذب می کند

برنامه مهاجرت استانی انتاریو

 • انتاریو در 26 نوامبر مسیر مهاجرتی موسوم به Employer Job Offer: International Studentرا باز کرد و همان روز به خاطر مشکلات فنی بست؛
 • در تاریخ 16 نوامبر برنامه مهاجرت استانی انتاریو مسیر مهاجرتی Employer Job Offer: In-Demand Skills را باز کرد. تا اطلاع ثانوی ثبت نام جدیدی انجام نمی شود.
 • در تاریخ 12 نوامبر برنامه مهاجرت استانی انتاریو برای 443 متقاضی اکسپرس انتری از طریق مسیر مهاجرتی اولویت های سرمایه انسانی دعوتنامه صادر کرد. در این پذیرش 9 شغل واجد شرایط بودند.
 • در تاریخ 5 نوامبر انتاریو اعلام کرد که ظرفیت جذب پایلوت مهاجرت مناطقه ای برای 2020 تکمیل شده است. در سال 2021 همچنان به پذیرش درخواست ها ادامه خواهد داد.
 • در تاریخ 4 نوامبر برنامه مهاجرت استانی انتاریو از طریق مسیرهای مهاجرتی French-Speaking Skilled Worker و Skilled Trades برای 726 متقاضی اکسپرس انتری دعوتنامه صادر کرد
این مطلب را نیز مطالعه کنید:  رهنمودهای کانادا برای دانشجویان خارجی

برنامه مهاجرت استانی جزیره پرنس ادوارد

 • در تاریخ 19 نوامبر 221 دعوتنامه صادر کرد. در همان روز از طریق دسته Business Work Permit Entrepreneur 33 دعوتنامه دیگر صادر کرد.

برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان

 • در تاریخ 24 نوامبر برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان 10 امتیاز اضافی برای متقاضیان دو زبانه که مسلط به انگلیسی و فرانسه هستند در نظر گرفت. این تغییر مسیرهای مهاجرتی اکسپرس انتری و مشاغل مورد نیاز را تحت تاثیر قرار می دهند.
 • برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان در تاریخ 19 نوامبر از طریق دو مسیر مهاجرتی اکسپرس انتری و مشاغل مورد نیاز 551 دعوتنامه صادر کرد. تنها برخی مشاغل واجد شرایط بودند.
 • برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان در تاریخ 3 نوامبر از طریق دو مسیر مهاجرتی اکسپرس انتری و مشاغل مورد نیاز 532 دعوتنامه صادر کرد. تنها برخی مشاغل واجد شرایط بودند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
Leave A Reply

Your email address will not be published.

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی آنلاین شماره 1
در دسترس
WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی آنلاین شماره 2
در دسترس