امنیت و ثبات در کانادا برای دانشجویان خارجی جذاب است

0

کانادا در بین برترین کشورها به لحاظ امنیت و ثبات قرار دارد و به خاطر مدیریت همه گیری کرونا جایگاه خود را در بین محبوب ترین مقاصد تحصیلی جهان بالاتر هم برده است. این را دو نظرسنجی که توسط Navitas Insights انجام شده به ما می گویند.

علاوه بر این، نظرسنجی مزبور به ما می گوید که کشورهایی که امن و با ثبات تلقی می شوند لزوما “باز و پذیرا” نیستند. در حالی که کانادا از جمله کشورهای برتر در زمینه امنیت و ثبات است که از قضا باز و پذیرا هم هست. در واقع کانادا تدابیری اتخاذ کرده تا به دانشجویان خارجی امکان سفر به مقصد مورد نظرشان را بدهد. دانشجویانی که مایل هستند به کانادا سفر کنند تنها باید در دانشگاه یا کالجی حضور یابند که برنامه ی مشخصی برای مدیریت کرونا دارد و برنامه ی آن مورد تایید دولت استانی رسیده است. فرقی ندارد که دانشجوی خارجی از کدام کشور وارد کانادا می شود.

این نظرسنجی در ماه می 2020 انجام شده است. یافته های این نظرسنجی  نشان می دهد که کانادا در کنار استرالیا و نیو زیلند از معدود کشورهایی است که از بقیه جلوتر است. موسسه مزبور این نظرسنجی را بار دیگر در ماه سپتامبر انجام داد. کانادا از ماه می تا سپتامبر موقعیت خود را بهبود بخشیده بود اما این بار رقیبش نه استرالیا و نیو زیلند بلکه بریتانیا بود.

چگونه ویزای تحصیلی کانادا بگیریم؟

اولین گام در اخذ ویزای تحصیلی کانادا این است که مشخص کنید در کدام یک از دانشگاه های کانادا و نهادهای آموزش عالی کانادا موسوم به Designated Learning Institution (DLI) و در چه رشته ای قصد تحصیل دارید. پس از اینکه برای رشته مورد نظرتان اپلای کردید از DLI مورد نظر نامه ی پذیرش دریافت می کنید. سپس برای دریافت ویزای تحصیلی باید درخواست خود را به اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا ارائه کنید.

این مطلب را نیز مطالعه کنید:  دعوت از ۳۶۰ متقاضی در جدیدترین پذیرش بریتیش کلمبیا

اگر مایلید می توانید نام اعضای خانواده تان را در درخواست ذکر کنید تا آنها هم بتوانند شما را در کانادا همراهی کنند. همسرتان می تواند ویزای کار دریافت کند و با ویزای کار می تواند حین تحصیل شما برای هر کارفرمایی داخل کانادا کار کند. برای ارائه درخواستتان باید نامه پذیرش DLI را داشته باشید و برای پرداخت شهریه سال اول از تمکن مالی برخوردار باشید. همچنین می بایست گواهی عدم سوء پیشینه و سلامت کامل خود را هم ارائه کنید. در ضمن، اگر DLI در استان کبک باشد باید (Certificat d’acceptation du Quebec (CAQ داشته باشید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
Leave A Reply

Your email address will not be published.

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی آنلاین شماره 1
در دسترس
WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی آنلاین شماره 2
در دسترس